Kevesen tudják, hogy az őszi hagymások egyik legnagyobb ellensége a pangó víz és az agyagos, kötött talaj. Hogy tavasszal ne várjuk hiába hóvirágunk, jácintunk hajtását, gondoskodjunk a megfelelő ültetőközegről! Az agyagos talajt mindenképpen lazítsuk egy kis kókuszfölddel vagy Jófölddel! Én közvetlenül a hagymák alá egy maréknyi Gyökéritatót is szórok. Olcsó és természetes anyag, telis-tele tápanyaggal.

A hagymás, gumós növények csoportosan ültetve érvényesülnek igazán. A páratlan számú növény mindig harmonikusabb képet ad, mint a páros. Egyes kollekciókat ezen szempontok alapján válogattak össze a gondos termesztők. Ha ilyen összeállítást vásárolunk, nem kell bajlódnunk a virágzási idő, szín- és magasság kombinálásával.

Minden hagymát, gumót két-háromszor olyan mélyre ültessünk, mint amekkora maga a hagyma! A nárcisz ültetésekor használjunk kesztyűt, mert a hagyma olyan anyagot tartalmaz, amitől az arcunkhoz érve egész nap vakarózhatunk!

A BOTANIKAI nárciszok alacsony növésű és kis virágú fajták. Sziklakertbe, ültetőcserépbe, balkonládába, a kert kisebb részébe, szegélyként ültetve javasoljuk. A MULTIFLORA nárciszok esetében csokrosan nőnek a virágos hajtások a hagymából. A multiflora fajtákat is ültethetjük cserépbe vagy kaspóba, de természetesen a kertben is gyönyörűen mutatnak.

Ősszel ne vásároljunk fagyérzékeny fajtákat, azokat tavasszal ültesssük! Hogyha nem vagyunk biztosak az ősszel ültethető virághagymások fajtáiban, kérjük szakértő eladó segítségét! Csak olyan árudából vásároljunk, ahol telefonon vagy e-mailben is kérhetünk segítséget!

Bizonyára Ön is tapasztalta már, hogy egyes virághagymák évről-évre lejjebb vándorolnak a talajban, így szép lassan eltűnnek kertünkből. Ezt a a folyamatot megelőzhetjük ültetőkosár használatával. Az ültetőkosár a rágcsálók kártevése ellen is megvédi a virághagymákat.

A pajorok a gondosan elültetett hagymákat teljesen tönkretehetik, ezért ültetéskor védekezzünk Force talajfertőtlenítővel, vagy BIO termékekkel: Artis vagy Bora szerekkel. Ha Artis vagy Bora készítményeket használunk erre a célra, a hasznos baktérium- és gombakészítményket megkíméljük a talajban, azok pedig segítenek nekünk a növényt egészségesen tartani. Hagymásaink jobban fognak gyökeresedni, üdébbek, szebbek, virágosabbak lesznek.